O nás

AMICIS s.r.o. nabízí zaměstnání lidem s mentálním handicapem a tím jim nabízí příležitost svobodně vydělávat peníze a přirozeně se začlenit do společnosti.

Jak to všechno začalo

Proutek. Chráněné bydlení s dílnou pro lidi s mentálním postižením blízko Jindřichova Hradce bez varování ukončilo svou činnost v únoru roku 2017. Všichni klienti se rázem ocitli nejen bez práce, která je naplňovala, ale především bez střechy nad hlavou.

Tomáš tehdy v Proutku působil jako pracovní asistent a byl postaven během pár dní před situaci,  kterou si nevybral. Mohl  odejít a nechat úřady, ať se o klienty postarají samy.

Jenže – když je ten klient třeba Michal, který se celé dny usmívá a vy znáte jeho maminku nebo  Marcelka, která se nadšeně hrne do každé práce, není dost dobře možné otočit se na patě a dělat, že se nic nestalo.

AMICIS s.r.o.

Úřady se velmi rychle postaraly o náhradní bydlení a za to jim náleží velký dík. Ale Michal, Miládka, Ondra a ostatní bývalí obyvatelé Proutku přišli o práci. Tom chvíli, ale opravdu jen chvíli přemýšlel, jak dál a už začátkem března 2017 založil společnost AMICIS s.r.o.

AMICIS. Je to víc než název. Vypovídá to o podstatě firmy. Byla založena proto, aby přátelé, které Tom poznal v Proutku, nezůstali roztrháni a rozeseti po celém městě bez možnosti sejít se a pracovat.

A tak už třetím rokem můžete vidět v Jindřichově Hradci a jeho okolí auta firmy AMICIS a jejich zaměstnance, jak sekají trávu, zametají, hrabou seno, uklízejí  a věřte, že to dělají s velkým nasazením a nadšením. V jejich práci jim pomáhají pracovní asistenti, ale nemusí je vodit za ručičku. Asistenti jsou jim stejnými partnery, jako jsou třeba mistři pro dělníky ve fabrikách.

Ve firmě už dávno nepracují  jen původní obyvatelé Proutku. AMICIS zaměstnává lidi s  mentálním postižením, kteří žijí v různých typech chráněného bydlení po celém Jindřichově Hradci, spolupracuje s lékaři, sociálními pracovníky a s rodinami a opatrovníky svým zaměstnanců.

Jsme Amicis. Prostě Přátelé.

Náhradní plnění

AMICIS s.r.o. zaměstnává více než 50% osob se zdravotním postižením a jako takový je i poskytovatelem náhradního plnění:

Dle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti je povinností zaměstanavatelů s více než 25 zaměstnanci zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu.

Tuto povinnost lze splnit třemi způsoby:

Pokud zvolíte možnost plnit zákonnou povinnost plynoucí ze zákona o zaměstnanosti formou náhradního plnění tím, že zadáte zakázku společnosti, podpoříte tím konkrétní lidi s mentálním postižením.